Dobruška z Dobrušky

NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Dobruška z Dobrušky ke mně byla přivezena z Dobrušky 3. května 2019. O kočičce potulující se mezi bytovkami poblíž frekventované silnice se objevila o něco dříve zpráva na facebooku s tím, že micka má břicho jako hrom a s největší pravděpodobností přivede zanedlouho na svět potomky. Tak se i opravdu stalo a přesně týden a pár hodin po příjezdu se z Dobrušky stala maminka čtyř krásných koťátek – Ladislava, Johanky, Aloise a Markétky.

Jak už to bývá, z venkovní toulavky se zanedlouho stala vládkyně všech gaučů a pohodlných pelíšků, a s tím, že se jí někdo permanentně stará o to, aby netrpěla hladem či žízní, problém taky neměla. Komu by to ostatně vadilo, že jo.

Jak mimča vyrostla, osamostatnila se a na vlastní pěst začala poletovat po domácnosti, pro Dobrušku jako kdyby mateřství najednou bylo dávnou minulostí. Stáhla se do sebe a o společnost jak svých dětí, tak kohokoliv jiného přestala jevit zájem. A taková je už pořád.

Má své místečko, na kterém se ráda vyvaluje a nastavuje pupík tak okatě, až má člověk nutkání všeho nechat a jít ji ihned pomazlit. Jenže pozor – zdání klame! Jakmile nemá chuť se družit, a to opravdu má jen málokdy, jen co se jejího nastaveného pupíku dotknete, v tu ránu na ruce ucítíte její ostré zoubky! Ruku vám hned nesežere, přežijete. Je ale potřeba mít její vrtochy na paměti a respektovat je. Nenechat Dobrušku na pokoji, když dává otevřeně najevo, že o pozornost opravdu nestojí, to už je zahrávání si s ohněm!

Ačkoliv to po přečtení předchozího odstavce může vypadat, že je Dobruška nebezpečná krvelačná bestie, opak je pravdou. Za předpokladu, že vezmete její samotářskou povahu na vědomí, jen občas se zastavíte, letmo pohladíte a půjdete si zas po svých, bude vám vděčnou, příjemnou a extrémně nenáročnou společnicí.

Zatímco dětičky jsou ještě stále kotěcí raplové, kteří se nepochybně v novém domově ihned aklimatizují, Dobruška se svou specifickou povahou vyžaduje specifické podmínky. Hledáte-li akci, kontakt, permanentní muchlovačky, společnost na každém kroku od úsvitu do soumraku, toto NENÍ kočička pro vás! A naopak – pokud chcete tichou společnici, kočku, která se radši uvelebí na vedlejší židli místo vašeho klína, vaši večeři obejde bez povšimnutí, v noci vás nechá spát a nebude vás okukovat při vykonávání potřeby, existuje veliká šance, že se do Dobrušky díky tomu, jaká je a co ne/dělá, naprosto zamilujete!

Jelikož je to, jak již bylo zmíněno, kočička gaučová, upřednostňuju pro Dobrušku umístění v bytě. Vzhledem k její toulavé minulosti se ale dá předpokládat, že by uvítala i pohyb venku. Proti umístění do domku s venkovním výběhem nemám výhrady, ovšem pouze a jedině za předpokladu, že takový výběh bude řádně zabezpečen a nebude jí hrozit žádné nebezpečí!

V době příjezdu ke mně (05/2019) jí byly odhadovány přibližně dva roky věku. Zdravotně je tato kočičí mamča v pořádku, je kastrovaná, očkovaná, odčervená, čistotná, se svými hygienickými návyky by i přes svůj původ mohla usilovat o titul mistryně světa.

Do nového domova půjde bydlet po zaplacení adopčního poplatku a podepsání předávacího protokolu. Výňatek toho nejdůležitějšího z adopční smlouvy si můžete přečíst ZDE. Tipy, doporučení a pokyny na cestu do nového domova si přečtěte ZDE.

Víc fotek a další informace poskytnu na požádání – pište, volejte. Nezávazná návštěva u Dobrušky a ostatních čičin a čičiňáků k adopci je možná po předchozí domluvě.

Datum narození: cca 2017 / v dočasné péči od 3. 5. 2019
Dočasně bydlí v: Hradec Králové
Adopční poplatek: 1000 Kč

Kontakt:
Jan Zilvar
Tel.: 723-078-664
E-mail: zilvarbylonaspet.cz