Čestmír z Holic

Čestmírek je nenápadný drobek, kterého rozhodně není vidět či slyšet ze všech nejvíc. Je to však přesně ten typ kočky, díky jakému někdo kdysi dávno vymyslel pořekadlo o břehy meloucí tiché vodě.

Většinu dne tráví zalezlý někde v pelíšku, v posteli či na škrabadle, člověk si ho sotva všimne. Jakmile však nastane čas hromadného lumpačení, Čestmír se přemění v neřízenou střelu nemilosrdně si razící cestu skrz jakékoliv zátarasy.

Jeho úhlavními nepřáteli jsou psí ťapky a ocásky; kdykoliv jdeme se psy na procházku, na verandě je nahání, okusuje je, poskakuje po nich, zkrátka útočí všemi možnými způsoby. A pozor – totéž zkouší i na lidi! Naštěstí pro nás dvounožce, ponožky nebo pantofle představují v jeho očích nezničitelné brnění, tudíž jakékoliv výpady proti nim pozbývají na atraktivitě.

Jakmile bitva skončí, Česťa se opět zklidní, nasadí seriózní výraz obchodníka s ropou a je z něho kočičí společník v tom nejlepším slova smyslu. Hodný, milý, tichý, mazlivý, rozkošný… Dokonce i se psy je pak největší kámoš!

Čestmír je tzv. byťák – v bytě žije a do bytu ho chci i umístit. Rád spí v posteli, kam večer ulehne a ráno vstane. Žádné noční divočárny se nekonají. Kdyby se někdy mohl vylítat na zahradě, vyšplhat co nejvíc jen to půjde v koruně stromu, ulovit si myšku, určitě by mu všechno toto udělalo radost. Radovánky tohoto druhu bych mu ovšem dopřál jen na pozemku s patřičně zabezpečeným výběhem. Jak takový výběh vypadá, jak vypadá zabezpečení pro kočky zbožňující vyhřívání se na parapetu u nás doma a i další užitečné rady a doporučení si můžete přečíst ZDE. Máte-li vážný zájem poskytnout Čestmírovi nový domov, přečtěte si prosím také to nejdůlěžitější z podmínek adopce.

Čestmír je očkovaný, odčervený, kastrovaný, zdravotně v nejlepším pořádku, v hygieně je to učiněný premiant. Máte-li zájem o více fotek, video, nebo se chcete na Česťu do Hradce Králové nezávazně přijet podívat, ozvěte se na níže uvedené kontakty.

Datum narození: 15. 4. 2020
Dočasně bydlí v: Hradec Králové
Adopční poplatek: 1000 Kč

Kontakt:
Jan Zilvar
Tel.: 723-078-664
E-mail: zilvarbylonaspet.cz