Alfréd z Holic

Za tu dobu, kterou u mě Alfréd strávil, z pidikoťátka, jakým býval, pěkně vyrostl, zmohutněl, a teď – ač stále tak trochu kotě – je to už pořádný chlapák. Je to miláček a veliký mazel, bohužel ale i stejně veliký smolař. Zatímco ostatní jeho sourozenci jsou už dávno v nových domovech, Alfréd na ten svůj pořád ještě čeká. Jak je to možné?

Stěhování zažil dokonce už dvakrát. Dvakrát se ale i vrátil. Napoprvé se prý u jednoho člena rodiny ihned po příjezdu objevila alergie, napodruhé mladá sympatická slečna potřebovala mazlivého společníka, což on sice Alfréd je, ale jak už teď víme, je třeba mít s ním nějaký čas trpělivost, než se zabydlí a vyklube se z něho ten nejmazlivější, nejkrásnější, prostě nejúžasnější kocourek na světě, jak ho znám já v prostředí, na které je zvyklý.

A tak tedy stále čekáme, hledáme, vyhlížíme. Protože je Alfréd docela závislák a změnu prostředí nezvládá zrovna na jedničku, sháníme pro něho domov, kde s ním budou mít trpělivost, dají mu čas, tento jeho „hendikep“ s ním zvládnou a pomohou mu jej překonat. A protože už i na základě předchozích zkušeností víme, že tato počáteční fáze není jednoduchá, jednou z podmínek adopce Alfréda je to, že ho do nového domova osobně zavezu a chvíli s ním strávím a pomůžu mu se rozkoukat. Bez toho by se taky mohlo stát, že bude po příjezdu znovu zbytečně vyšilovat, a to třeba i tak dlouho, až by se mi napotřetí vrátil. A to nikdo nechceme.

Podle předchozích odstavců to nejspíš vypadá, že je Alfréd rozený potížista a nic dobrého od něj člověk očekávat nemůže. Opak je ale pravdou. Jen je potřeba pro vaše a hlavně Alfrédovo dobro říct úplnou pravdu, nic netajit. Třeba to někoho odradí – pak jedině dobře, nejspíš by to ani napotřetí nevyšlo. Pokud ale máte o Alfréda vážný zájem a čtete dál, můžete mít jistotu, že už víte to „nejhorší“, a pokud by vás Alfréd někdy něčím překvapil, bude to překvapení jedině příjemné!

Kromě postavy a krásného černobílého kožíšku pozornost jistě na první pohled připoutají Alfrédovy magické oči. Kukadla jak z pohádky s výrazem vyzrazujícím, že se za nimi skrývá sice už veliké, přesto stále ještě hravé koťátko. Jakmile někde zašustí kousek papíru nebo spadne víčko na zem, můžete si být jisti, že Alfréd se dostaví takřka okamžitě. Stejně tak nahánění mašlí, laserových hraček nebo prasátek po zdi. U všeho musí být první, všechno musí (alespoň zkusit) lapit a ukořistit, čemuž věnuje maximální pozornost a úsilí a okolní svět jako kdyby pro něj v tu chvíli neexistoval. Alfréd má zkrátka energie na rozdávání a kdejaké lotroviny, během nichž ji může alespoň částečně uvolnit, mu dělají nesmírnou radost.

Velmi rád dává najevo i svou náklonnost. Jeho specialitou je uvelebení se na hrudníku následované pozvolným roztahováním tlapek po obličeji, olizováním, žužláním a kousáním do brady. Nutno říct, že jakkoliv je tato jeho záliba roztomilá, přeci jen je třeba ho občas usměrnit. To víte, drápky…

Alfréd je kastrovaný, odčervený, očkovaný, na kočičí záchod zvyklý, s hygienou tedy problém nemá, zdravotně je v pořádku. Snáší se skvěle jak se psy, tak s kočkami. Protože je to takový uličník, rád bych ho umístil buď jako jedináčka k člověku, který se mu bude věnovat a vyřádí se s ním, nebo – a to ideálně – do společnosti další podobně mladé kočky, se kterou se bude moci vyblbnout.

Je to kocourek gaučový a postelový. Hledám pro něho domov opět v bytě, případně v domku se zabezpečeným výběhem ven. Jak je zabezpečená naše domácnost a jak vypadá zabezpečení venku, stejně tak i další „tipy a triky“, které jsem u sebe vypozoroval, si můžete přečíst ZDE. Přečtěte si prosím rovněž ty nejpodstatnější podmínky adopce.

Pokud vás Alfréd nadchl, pište nebo volejte na níže uvedené kontakty. Chcete-li jej nejdřív nezávazně navštívit a přesvědčit se o tom, jaký je to sympaťák, na vlastní oči, není problém, ozvěte se.

Datum narození: 15. 4. 2020
Dočasně bydlí v: Hradec Králové
Adopční poplatek: 1000 Kč

Kontakt:
Jan Zilvar
Tel.: 723-078-664
E-mail: zilvarbylonaspet.cz