Zmrzlina z Kunětic

O Zmrzlince se toho příliš neví. Její příběh, ta část, o které už se dá něco říct s jistotou, se začal psát v první polovině května 2021. Žila tou dobou v jedné zahrádkářské kolonii v Kuněticích – ano, odtud její jméno – spolu s dalšími kočkami a jedním pánem, který se o ně sice tak nějak staral, ale když došlo na kastraci KOČEK na jeho pozemku, moc se netrefil s určením Zmrzlinčina pohlaví. Přihodilo se tedy, že si pán časem všiml, že mu jeden „kocour“ chodí po zahrádce s čím dál větším břichem…

A přihodilo se potom ještě i leccos dalšího, ale to je na delší povídání. To tady vynechám, protože pokud si to přečíst chcete, a pokud toto čtete kvůli vážnému zájmu o Zmrzlinu nebo některého z jejích potomků, tak věřím, že si to pro úplnost opravdu přečtete, můžete tady.

14. května Zmrzka porodila čtyři krásná zmrzlinčata. To už byla v bytě, v bezpečí. Svoje mateřské povinnosti plnila výtečně, všechno proběhlo v pohodě, a tak z malých klubíček vykvetli čtyři huňatí raubíři, kteří se můžou klidně třeba hned sbalit a vyrazit do světa. A máma taky tak.

Zmrzlince je odhadem cca rok a půl, osmnáct měsíců, tak nějak. Jelikož byla jakžtakž zvyklá jen na onoho pána ze zahrádky, než se trochu uvolnila a naučila se důvěřovat novým lidem, nějakou chvíli to trvalo. A i když to ani teď není na sto procent ideální, některé věci se sebou pořád nenechá dělat ani za milion, pokrok je přeci jen znát. Veliký. Rozhodně to tedy není beznadějná asociálka. Jen narozdíl od svých dětí, které jsou na přítomnost člověka navyklé doslova od prvních vteřin života, potřebuje nějaký čas a trochu té trpělivosti.

Ačkoliv naprostou většinu koček se snažím umístit do bytu, zrovna u Zmrzliny není pochyb o tom, že jí bude svědčit spíše venkovní prostředí, na jaké byla zvyklá. Ale záleží. Zavřená v bytě sice bude v bezpečí, ale nebude úplně šťastná, to je jisté. Garsonky bez možnosti jakéhokoliv pohybu na čerstvém vzduchu tedy sice škrtáme rovnou, jinak se ale necháme překvapit a uvidíme, co, jaké prostředí, jaký komfort jí kdo nabídnete…

Zdravotně je fit, hygienické návyky má zvládnuté na jedničku. Očkovaná je, 14. září podstoupila kastraci, do nového domova – po podepsání předávacího protokolu a uhrazení adopčního poplatku – tedy odejde takříkajíc kompletní. Pokud by vás o Zmrzlince cokoliv zajímalo, chcete víc fotek nebo videí, chcete si domluvit nezávaznou návštěvu, ozvěte se prosím na níže uvedené kontakty.

Datum narození: 14. 5. 2020
Dočasně bydlí v: Hradec Králové
Adopční poplatek: 1000 Kč

Kontakt:
Deni Pátková
Tel.: 774-288-362
E-mail: deniska134seznam.cz